Hotellägenheter i centrala Palma
€ 3.150.000Ref. MF2696











Unik möjlighet på en av Palmas bästa adresser
En unik möjlighet att förvärva ett hus med fyra lägenheter på en av Palmas mest eftertraktade gator, belägen mellan Plaza Mayor och La Rambla.
Byggnaden består av fyra lägenheter med ytor från 92 kvm till 161 kvm, varav två erbjuder privata terrasser. Lägenheterna är moderna och bekväma med nödvändigheter som luftkonditionering, fullt utrustade kök med diskmaskin, mikrovågsugn, kyl/frys, ugn, vattenkokare och kaffemaskin. Samtliga lägenheter är dessutom möblerade.
Byggnaden har både en licens för inre turism och en licens för verksamhet som interiörhotell, med kapacitet för 13 bäddar. Den är öppen året runt och erbjuder en perfekt möjlighet för dig som söker en investering — använd byggnaden som ett apartmenthotell eller hyr ut enskilda lägenheter via Airbnb.
Fastigheten har även bekvämligheter såsom hiss.
För mer information är du varmt välkommen att kontakta oss!

Vivian Grunblatt
info@mallorcafastigheter.com
+34 971 22 08 68