Alla bilder

Stilfullt hus i vackra Cala Blava

€ 1.890.000Ref. MF2708

Cala Blava
255 m2
100 m2
2
4
Ja
Nej
Nej
Nej
Ja
E

Modernt nyrenoverat hus med privat trädgård

Detta fantastiska hus ligger i Cala Blava, strax utanför Palma. Här bor du nära havet och några av de vackraste vikarna i Palmabukten, samtidigt som du har enkel tillgång till restauranger, butiker och andra bekvämligheter. En perfekt plats för dig som vill kombinera natur, strandliv och ett familjevänligt område.

Huset är fördelat på tre våningar och har en generös boyta på 255 m². På entréplan möts du av en öppen planlösning med ett rymligt och ljust vardagsrum, matsal och kök, samt en gästtoalett. Härifrån har du även tillgång till två stora terrasser med utsikt över trädgården.

På andra våningen finns en öppen studio med härligt ljusinsläpp från ett stort takfönster. Här ligger också två sovrum, med möjlighet att skapa ett tredje. Det största sovrummet har både en-suite badrum och walk-in-closet, samt så erbjuder denna våning också en rymlig terrass med fantastisk utsikt. Ett andra badrum finns för det andra sovrummet.

Bottenvåningen erbjuder gott om förvaring med både förråd och skafferi, samt en avskild del för garage. Här finns även ett extra badrum och ett andra kök – perfekt för att underlätta vid middagar och trädgårdsfester.

Trädgården på 489 m² är en härlig oas där du kan njuta av lugnet, grönskan och de natursköna omgivningarna. Från bakre terrassen leder en trappa upp till takterrassen, där du har en spektakulär utsikt över Palmabukten.

Ytterligare information: Luftkonditionering varm/kall, öppen spis, inbyggda garderober, förråd, garage, privata terrasser, privat takterrass, havsutsikt, privat trädgård

Lägg till i önskelistaTa bort från önskelista
Visa önskelista
Rekommendera fastighet
“Nyrenoverat smakfullt hem i Cala Blava!”

Josephine Cederqvist
info@mallorcafastigheter.com
+34 971 22 08 68

Cala Blava, Syd

Cala Blava ligger på den södra kusten av Mallorca, byn ligger i ett lugnt och fridfullt område med en liten romantisk strand. Det tar ca. 30 minuter att komma till Palma stad med bil.

Sydväst Palma Syd Sydöst Nordöst Nord Nordväst/Väst Center

Liknande objekt

Fyll i dina uppgifter så hjälper vi dig att hitta ditt drömboende

Öppen chatt
1
More than a real estate agency
Välkommen till Mallorcafastigheter! Hur kan vi hjälpa dig?