Charmig takvåning med stor terrass i Santa Catalina
Pris på begäranRef. MF1718











Renoverad takvåning med öppen spis och vackra vyer
Charmig takvåning med härlig terrass i samma plan i utkanten av Santa Catalina. Denna våning ligger i en liten byggnad i klassisk mallorkinsk stil med bara tre lägenheter.
Våningen har en öppen planlösning där man når kök, matsal och vardagsrum direkt från entrén. I vardagsrummet finns en öppen spis som också kan ses från det ena sovrummet. Hela lägenheten är i gott skick och har charmiga takbjälkar och från den rymliga terrassen har man en härlig utsikt.
Santa Catalina är en trendig stadsdel i Palma, bara ett stenkast från Club Nautico. Många trevliga restauranger och kaféer kantar gatorna vid den livliga saluhallen. Härifrån tar du dig enkelt till konstmuseet Baluard och till Palma centrum. Stranden framför katedralen kan nås på 15 minuter. Snabba busslinjer tar dig till flygplatsen eller till många olika stränder. Santa Catalina är en av Palmas mest eftertraktade områden, tack vare sina traditionella och charmiga fiskarkvarter med fina trevåningshus och trädkantade gator.
Ytterligare information: luftkonditionering, tvåglasfönster.

Josephine Cederqvist
info@mallorcafastigheter.com
+34 971 22 08 68