Charmigt radhus i Andratx
€ 945.000Ref. MF2680











Hus med privat trädgård och terrasser
Detta hus ligger i Andratx, bara en halvtimmes bilresa från Palma. Här omges du av vacker natur, med utsikt över Tramuntana-bergen, och har nära till både havet och hamnen i Port d’Andratx. Området, särskilt Port d’Andratx, är känt för sin exklusiva atmosfär med ett brett utbud av restauranger och butiker. Här får du ett fantastiskt läge, nära både storstad och natur.
Huset, som byggdes 1910, har en boyta på 170 kvm fördelad på två våningar samt en vind med extra förvaringsutrymme. På entréplanet möts du av ett rymligt vardagsrum och matsal, ett ljust och luftigt kök, ett sovrum, en gästtoalett samt en privat innergård. Från innergården når du ett mysigt allrum som leder vidare till en takterrass. På övre plan finns fyra sovrum, ett badrum samt två eleganta franska balkonger. Dessutom har bostaden en generös terrass på 20 kvm med en fantastisk utsikt över Tramuntana-bergen.
Hemmet är smart planerat med gott om förvaringsmöjligheter och kombinerar stil med funktion. Här finns en charmig privat trädgård med en mindre fruktodling med apelsinträd, en garageplats, inbyggda garderober samt en effektiv värmepump för ökad komfort.
Ytterligare bekvämligheter: Luftkonditionering, parkeringsplatser, privat trädgård och terrass.

Josephine Cederqvist
info@mallorcafastigheter.com
+34 971 22 08 68