Fantastiskt designhus med takterrass och pool
€ 3.290.000Ref. MF2759











Unikt tvåvåningshus i El Terreno
Detta otroliga hus i två plan från 2022 ligger i El Terreno. När du kliver in på tomten möts du av en inbjudande pool med soldäck, som ramas in av en stilfull entrégång som leder dig vidare in till entrén. Inomhus väntar tre rymliga sovrum, ett elegant badrum, en gästtoalett samt ett av två vardagsrum.
En svart, industriell trappa tar dig upp till övre plan där du hittar det exklusiva köket i öppen planlösning med ytterligare ett vardagsrum, två sovrum – varav det ena med en-suite badrum – samt en mysig terrass med vacker utsikt. Stora fönsterpartier längs terrassen släpper in rikligt med naturligt ljus och skapar en luftig och öppen känsla i hela bostaden.
Bostadens höjdpunkt är den generösa takterrassen. Här erbjuds en fantastisk panoramautsikt över Palma, katedralen, havet, bergen och Bellverparken. Med plats för matgrupp, ett fullt utrustat utekök, loungemöbler, extra förvaring, samt så finns här en andra pool!
Villan kombinerar lyx, modern design och funktion på ett sömlöst sätt. Med bekvämligheter som golvvärme, luftkonditionering och garage, tillsammans med högkvalitativa materialval och stilrena interiörer, är detta ett hem utöver det vanliga.

Josephine Cederqvist
info@mallorcafastigheter.com
+34 971 22 08 68